LAZIO - TORINO - TAHMİN 102 - TAHMİN 102

LAZIO – TORINO

Mart 13th, 2017

Pazartesi akşamı oynanacak Lazio - Torino maçının keyifli ve bol gollü geçmesini bekliyorum. Lazio’nun Avrupa kupaları hedefi devam ediyor olsa da takipçileri Atalanta ve Milan ile puan farkı oldukça az. Torino ise Avrupa yarışından uzak kalmış durumda. Ligde 10. sırada bulunan takımın son maçlarındaki gollü skorlar dikkat çekiyor.

Ev sahibi takım dünkü maçların ardından 5. sıraya indi. Hem 4. sırayı geri almak hem de Şampiyonlar Ligi takibini sürdürebilmek için bu maçı kazanmak zorundalar. Lazio son dönemde oldukça formda. Üst üste 4 galibiyet ve son 7 maçında yenilgi yüzü görmemiş olmaları bunun kanıtı. Coppa İtalia’da Inter Milan ve Roma’ya karşı aldıkları galibiyetler Avrupa Ligi için alternatif bir yolun daha önlerinde açılmasını sağladı, ayrıca bu galibiyetler kendilerine olan güvenlerini de artırarak hedeflerine ulaşmalarını sağlayacaktır.

Lazio bu sezon evinde oynadığı maçların yüzde 64’ünü kazandı, Stadio Olimpico’da yaptıkları son 8 maçın 6’sında da galibiyet ile ayrıldılar. Evlerinde iyi bir gol ortalaması ile devam ediyorlar; maç başına 1,64 gol. Karşılarına çıkan Torino ise evinde oynadığı maçlardan yüzde 72 oranında puan çıkarırken, dışarda oynadığı maçlarda sadece yüzde 50’yi görebilmiş bir takım. Boğalar bu yarı deplasmanda sadece 2 galibiyet görebildiler. Torino dışarda oynadığı maçların yüzde 71’inde skor bulmayı başardı.

Torino hala Serie A’da ilk üç dışında ki en çok gol atan takım ama savunma ortalamasında sondan beşinci sırada bulunuyorlar. Bu nereye giderlerse gitsinler o maçta gol olacağını göstermekte. Lazio da bu akşam konuk takımdan gol yerse şaşırmamak lazım. Gök Maviler, Boğalar ile karşılaştıkları son 6 maçın 4’ünde galibiyet almayı başardı ve bu altı maçın 4’ünde en az 3 gol atıldı.

Torino bu akşamki maça, son altı maçında gol atmış bir takım olarak geliyor. Aynı zamanda son 8 maçında da kalesinde gol görmüş bir takım. Diğer tarafta Lazio son 7 maçında gol atmayı başardı ve formları üst düzeyde. Boğaların lig maçlarının yüzde 74’ünde her iki takımın da gol attığı ama dışarda oynadıkları maçların yüzde 64’ünde en az 2 gol yedikleri görülüyor. Bu iki takım arasında yüksek skorlu bir maç ve aynı zamanda ev sahibinin de galibiyet serisinin sürmesini bekleniyorum.

Lazio Sakat/Cezalı: Lazio’nun Lucas Biglia dışında bir eksiği bulunmuyor.

Torino Sakat/Cezalı: Torino bu maça orta saha Joel Obi’siz çıkıyor ama Andrea Belotti’nin yükselen formu da dikkat çekiyor.

Maç Sonucu Tahmini: Lazio – 1,40

Maç Gol Tahmini: KG Var – 1,45


[post-views]