UEFA'dan İki Türk Takımına İnceleme - TAHMİN 102 - TAHMİN 102

UEFA’dan İki Türk Takımına İnceleme

Eylül 26th, 2014

UEFA Soruşturma Komisyonu, Beşiktaş ile beraber Monaco, Roma, İnter, Krasnodar, Liverpool ve Sporting Lizbon kulupleri hakkında inceleme başlatılmasına karar verdi.

UEFA’nın sitesinden yayınlanan açıklamada, bahsi geçen kulüplerin, Ekim-Kasım 2014 döneminde UEFA Finansal Kontrol Kurulu’na finansal durumları hakkında ek bir inceleme raporu sunması gerektiği belirtildi.

Beşiktaş’ın resmi sitesinden konu ile alakalı şöyle bir açıklama yapıldı:

“UEFA tarafından bugün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Kulübümüz de dahil toplam 7 kulübün, 2012 ve 2013 finansal raporlama dönemleri sonunda açıklamış oldukları denk bütçe açıkları nedeniyle, ilgili kulüpler hakkında resmi inceleme başlatıldığı ve bu Kulüplerden Ekim ve Kasım ayları içerisinde ek bilgi ve belge talep edileceği bildirilmiştir.

Bu husus kulübümüzün halihazırda devam eden UEFA Avrupa Ligi’nde yarışma hakkına bir engel teşkil etmemektedir.

Kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir.

Beşiktaş JK

Bursaspor’un Katılım Payı Askıya Alındı

Ayrıca bu sezon için Bursaspor, CFR 1907 Cluj, FC Astra Giurgiu, Buducnost Podgorica ve Ekranas kulüplerinin Avrupa Ligi katılım paylarının vadesi geçmiş borçlarından dolayı finansal fair play çerçevesinde askıya alındığı açıklandı.

Kulüplerin katılım paylarının, diğer kulüplere, çalışanlara ve vergi borçlarından dolayı oluşan borçlanma nedeniyle askıya alındığı belirtildi. Resmi sitede yapılan açıklamada, askıya alma işleminin kesin olmadığı ve Aralık 2014′e kadar değerlendirilip, bu 5 hakkında kesin karara varılacağı belirtildi.


[post-views]