Türk Futbolunun Acı Kaybı - TAHMİN 102 - TAHMİN 102

Türk Futbolunun Acı Kaybı

Ağustos 13th, 2014

Türk futbolunun acı kaybı. Beşiktaş’ın Onursal Başkanı Süleyman Seba, 88 yaşında vefat etti. Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde tedavi gören Türk futbolunun unutulmaz ismi Süleyman Seba’nın hastanede yaşamını yitirdiği açıklandı.

Beşiktaş’tan yapılan resmi açıklama şu şekilde:

“Beşiktaşımızın tarihine damgasını vuran, hayatının tamamını siyah-beyaz olarak yaşayan, gönlünde ve aklında sadece Beşiktaş olan, her daim yol göstericimiz ve camiamızın birleştirici unsuru olan, Onursal Başkanımız Süleyman Seba’yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Beşiktaşlı duruşunun en önemli temsilcisi Süleyman Seba, bundan böyle gönüllerimizin bir parçası olarak tüm Beşiktaşlıların içinde yaşayacak… Hatıraları ise asla akıllarımızdan çıkmayacak.

Süleyman Seba’nın adı, her Beşiktaşlı için gurur duyduğu büyük bir değer olarak hem gönüllerimizin hem de tarihimizin sayfalarına altın harflerle yazıldı.

Onursal Başkanımız Süleyman Seba’nın toprağı bol, ruhu şad olsun… Tüm hakkımız kendisine helal olsun…

Süleyma Seba’ya Allah’tan rahmet, tüm Beşiktaş Camiasına, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.”

Süleyman Seba, 16 yıl süren Başkanlığı boyunca 8 kongrede rakiplerine sürekli üstünlük sağladı. Süleyman Seba başkanlığı döneminde Beşiktaş 5 Süper Lig, 4 Türkiye Kupası, 4 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 2 Başbakanlık Kupası ve 6 TSYD Kupası kazandı.


[post-views]