Nuri Eren Ergül,Şampiyonlar Ligi gruplarını yorumladı | E Grubu - TAHMİN 102 - TAHMİN 102

Nuri Eren Ergül,Şampiyonlar Ligi gruplarını yorumladı | E Grubu

Ağustos 29th, 2014

E Grubu :

Geçen sezon aynı grupta yer alan Bayern,Manchester City ve CSKA üçlüsü bu sezon Plzen yerine Roma’yı aralarına dahil ederek E grubunu oluşturdular diyebiliriz. Geçen sezon Bayern 15 puanla lider,Manchester City 15 puanla ikinci,Plzen 3 puanla üçüncü,CSKA 3 puanla dördüncü olmuştu. Bayern Münih,yarı finalde Real Madrid’e elenirken,Manchester City son 16′da Barcelona’ya elendi.

Bayern Münih : Şu anda dünyanın en iyi 3 takımının arasında diyebileceğimiz Bayern Münih,kesinlikle liderliğin en büyük favorisi. Grupta Roma’nın varlığı işleri geçen sezona göre zorlaştıracaktır ancak Guardiola’nın Bayern’i sağlam adımlar atan bir takım ve muhtemelen grubu lider tamamlayacaklardır.

Manchester City : Pellegrini ile birlikte geçen sezon Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkma fobisini yenip son 16′ya kaldılar ancak bu sezon daha fazlasını isteyeceklerdir.Gruptan çıkma yolunda direkt rakipleri Roma.City iç sahada güven veren bir ekip ancak deplasmanda onlara güvenmek kolay değil.Bana kalırsa Manchester City her zamanki gibi bir saatli bomba niteliğinde ; grubu lider bitirmeleri de benim için sürpriz olmayacak,Roma’nın arkasında Avrupa Ligi’ne devam etmeleri de.

Roma : Roma’nın geçen sezonki başarısının devam edeceğini düşünüyorum zira bu başarıyı sağlam bir takım oyunu ve savunma anlayışı ile kazandılar.85 puan topladıkları bir sezonda ikinci oldular zira Juventus’un 102 puanlık insanüstü performansında olabilecek en iyi senaryo buydu. Ancak 38 maçta sadece 25 gol yiyen savunma hattı özellikle iç sahada çok iyi mesajlar verdi. Bu sezon ise Roma’nın aynı takım oyununu devam ettirmesi halinde bu grupta önemli işler yapması sürpriz olmaz. Eğer gruptan çıkmak istiyorlarsa Manchester City’i mutlaka Roma’dan eli boş göndermeleri gerekiyor.

CSKA : CSKA şanssız bir kura çekti.Kadro kaliteleri Rusya ligini idare ediyor ancak Şampiyonlar Ligi için yetersiz olduğunu belirtiyorum.Artık iç saha avantajlarının da bir önemi kalmadı zira geçen sezon Plzen’i dahi içeride zar zor yendiler.Açıkçası CSKA’nın bu grupta bir sürpriz yapacağını düşünmüyorum.Kadro kaliteleri ortada ve pek bir değişime imza atmadılar.Eğer Roma,gruplara hazır başlayamaz ve düşüş yaşarsa o zaman CSKA’nın üçüncülük potansiyeli olabilir ancak bu gördüğüm kadarıyla uzak bir ihtimal.

Nuri Eren Ergül/TAHMİN102


[post-views]