Melo'ya PFDK'dan Ceza - TAHMİN 102 - TAHMİN 102

Melo’ya PFDK’dan Ceza

Eylül 12th, 2014

Twitter hesabından olaylı Süper Kupa sonrası bir takipçisinin Aziz Yıldırım’a hakaret içeren tweetini paylaşan Melo, PFDK’ya kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesi ile sevk edilmişti.

Daha sonra twitter hesabından açıklama yayınlayan Melo,  “Sosyal medyada paylaştığım şeyler hep resimleriyle alakalıdır. Türkçe bilip, bir kulüp başkanına küfur etmem söz konusu olamaz. Bu benim Galatasaraylı duruşuma zaten yakışmaz. Kırdığım olduysa kusura bakmasın lütfen” ifadelerini kullanmıştı.

PFDK kararını dün : “Felipe Melo’nun rakip takım başkanına yönelik hakareti nedeniyle 2 resmi müsabakadan men cezası ve 13 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.” şeklinde bir açıklama yaptı. Melo, bu hafta oynanacak Eskişehirspor ve gelecek hafta Balıkesirspor maçlarında yer alamayacak.

200 kişilik bir Galatasaray taraftar grubu karar sonrası Felipe Melo’ya destek vermek için evinin önünde toplandı. Dışarıda ailesi ile yemekte olan Melo evine döndükten sonra aracından inerek taraftarın yanına gitti. Sarı kırmızılı taraftarların sevgi gösterilerine ve desteğine teşekkür eden Melo,  “Buraya geldiğiniz ve beni desteklediğiniz için sizlere çok teşekkür ederim. Burada neler olduğunu ve şu anda neler yaşadığımızı herkes çok iyi biliyor. Kalbimde birçok şey geçiyor ama bunların hepsini söyleyemiyorum. Yani kalbimden konuşamıyorum. Eğer kalbimden geçenleri gerçekten söylersem, bir daha Türkiye’de bana futbol oynatmazlar” şeklinde ifadeler kullandı.

Ayrıca Melo kendini desteklemeye gelen taraftara şu şekilde açıklamalarda bulundu:

“Buraya geldiğim ilk sezon normalde 2. Lig’de oynaması gereken bir takıma karşı oynadık. Ona rağmen şampiyon olduk. Bu kadar dezavantajlara rağmen ve bizimle uğraşmalarına rağmen ikinci sezon yine şampiyon olduk. Buraya geldiğiniz için teşekkür ederim. Bu kadar bizimle uğraşmalarına rağmen, bu bize bir motivasyon olacak, güç verecek ve sizinle birlikte omuz omuza 4. yıldızı mutlaka kazanacağız. Federasyon ne yaparsa yapsın sonunda adaleti yukarıdaki Allah veriyor. Allah yine adaleti verecek ve biz sonuna kadar savaşacağız. Adalet yerini bulacak.”

“Galatasaray’a geldiğim zaman sizden biri olacağıma dair söz verdim” diyen Brezilyalı futbolcu daha sonrasında taraftara teşekkür edip, kendisine desteğe gelen taraftara saatin geç olduğunu ve çevreye rahatsızlık vermeden dağılmalarını gerektiğini belirtti.

 

 


[post-views]