Kevin Durant Milli Takımdan Affını İstedi - TAHMİN 102 - TAHMİN 102

Kevin Durant Milli Takımdan Affını İstedi

Ağustos 8th, 2014

Kevin Durant perşembe günü yaptığı açıklama ile Amerika milli takımından affını istediğini açıkladı. Bu açıklama ile Amerikan takımı İspanya öncesi en büyük kaybını yaşamış olarak görülüyor. Geçen haftayı milli takım ile Las Vegas’ta kampta geçiren Durant daha sonrasında takım yetkililerini devam edemeyeceği konusunda bilgilendirdi.
USA Basketball yöneticisi Jerry Colangelo’nun yaptığı açıklamada: “Kevin bize NBA sezonu ve sorumluluklarının gerektirdiği dikkat yüzünden fiziksel ve mental olarak yorgun düştüğünü söyledi. Las Vegas’ta ki hazırlık kampına katılıp hazır olup olmadığını değerlendirdiğini ama kamp sırasında kendisinden bekleneni veremeyeceğine ve hazır olmadığı için takıma gereken katkıda bulunamayacağını belirtti. Coach K (Michael William Krzyzewski) ve ben Kevin’ı sonuna kadar destekliyoruz, çünkü kendisi zaten 8 yıldır milli takım kadrosunda başarılarımıza büyük katkılar sağladı ve ileride de katkı sağlayacağına güveniyoruz ama Kevin’ın sağlığını düşünmemiz ve önümüzde ki sezona tam olarak hazır olmasını sağlamamız gerekiyor.” ifadesinde bulundu.
1994 beri ilk defa bir Amerikalı olarak Durant 2010 Dünya Şampiyonası’nda MVP seçilmiş ayrıca 2012 Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan takımda, 19.5 sayı ortalaması ile, yer almıştı.
Durant “Benim ülkemi temsil etmeyi büyük bir onur olarak gördüğüm düşünülürse, bu kararı vermek benim için çok zor oldu. Ama takım ile hazırlık kampına katıldıktan sonra sorumluluklarımı yerine getirmek için yeterli enerjim ve zamanım olmadığını gördüm.Bir süre çekilmem ve önümüzdeki NBA sezonuna mental ve fiziksel olarak hazırlanmam gerekiyor. Takımı gönülden desteklemeye devam edeceğim ve ileride takımda yer alabileceğim fırsatları beklemeye devam edeceğim.”
Şu anda 15 adama düşmüş Amerikan kadrosu önümüzdeki perşembe Chicago’ya geçip hazırlık kampına orada devam edecek ve 30 Ağustos’ta İspanya’da başlayacak Dünya Şampiyonası öncesi 12 kişilik kadronun son kararı verilecek.


[post-views]