Fatih Terim'den Açıklama - TAHMİN 102 - TAHMİN 102

Fatih Terim’den Açıklama

Eylül 10th, 2014

İzlanda deplasmanında yaşanan hezimetten sonra Türkye Futbol Direktörü Fatih Terim açıklamalarda bulundu. Fatih Terim’in açıklaması şu şekilde :

“Bu seviyelerde 1-0 mağlupsanız altından çok kolay kalkılır bir şey olmuyor. Buna rağmen Burak ile bir pozisyon yakaladık ama olmadı. Atılması her geçen dakika bizim kontrolümüze geçebilirdi. Bu bir tahmin tabi. Atıldıktan sonra yapacak bir şey yok. Bir takım şeyler değiştirmemize rağmen skoru değiştiremedik.”

“Çek Cumhuriyeti’nin kazanması ve İzlanda’nın bizi yenmesi kimsenin beklediği bir şey değildi. Bizim Çek Cumhuriyeti maçı daha önem kazandı. 10 maçın sonuna kadar gideceğiz. Mağlubiyeti sadece Ömer’in atılmasına bağlayamayız. Hazır değiliz gibi endişelerim vardı. Bir sebep olarak bir şey söyleyemeyiz. Kaybettiğimiz için rakibi tebrik etmek gerekir. Rakibi tebrik ediyorum.”

“Rüzgar ilk yarıda oyunumuzu çok bozdu. Dengemiz bozuldu. İkinci yarıda ise rüzgar kesildi. Ama bu oyunla sonucu değiştirebilir miydik? Hayır. Bundan sonra çok daha dikkatli olmalıyız. Hem fizik gücümüzü arttırmalı, hem de daha organize olmalıyız.”

“Bir daha inşallah böyle bir şey görmek hiçbirimize nasip olmaz. Futbolda böyle şeyler oluyor. Rüzgara karşı oynuyorsunuz, ikinci yarı rüzgarı arkanıza alacaksınız rüzgar duruyor. Maçtan sonra rüzgar başlıyor. Biz mağlubiyeti hak ettik.”

“10 kişi kalmamız kötü oldu. 33-34 dakika kala sonuç farklı yerlere gidebilirdi. Kazanmaksa bile kaybetmemeye bilirdik. Niyetimiz oydu. Mustafa’yı almıştık hatta Mevlüt’ü de alabilirdik. Hem fizik gücü sizden üstün, hem skor olarak sizden üstün ve böyle de olunca sonuç aleyhimize işledi.”

“Arda’nın durumunu kontrol edip çıkarma veya çıkarmama durumumuna gelemedik. İlerleyen dakikalarda her şey yapılabilirdi. Ancak arka arkaya iki gol yediğimiz için Arda’yı oyundan almadık.”

“Bugün anlaşılır gibi değildi. Herkesten özür diliyoruz. İnşallah İstanbul’da Çek Cumhuriyeti’ni yeneriz ve dengeyi sağlarız. Şimdi üzüntümüzü yaşayalım, hatalarımızı tespit edelim. isim vermiyim ama bende bazı isimlerin performansı sonrasında hayal kırıklığı yaşadım. Burası yüzde 100′den de fazlanızın verilmesi gereken bir yer. Bu kadar söyliyeyim noktayı da koyayım.”

“Yıldızı iyi tarif etmemiz lazım. Kimdir yıldız? Yıldız kime deniyor? Yıldız nasıl olunuyor? Bizde yıldız herkese deniyor. Yıldız saha içerisinde her şeyi yapan takıma katkı yapan isimdir. Yetenekleri olan isme saygı duyuyorum ama bu maçta kimseye yıldız veremeyiz. Sadece 3 gol yemedik, 3-4 tane daha pozisyonları var.”

 “Rakibimiz her anlamda bizden daha iyiydi. Hak ettikleri bir galibiyet aldılar. 10 kişi kalmamıza rağmen Burak o golü atsa beraberliği yakalayabilirdik ama olmadı.”


[post-views]