Erkan İsveç'te Parladı - TAHMİN 102 - TAHMİN 102

Erkan İsveç’te Parladı

Eylül 11th, 2014

Avusturya – İsveç  Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçında bir gol atarak takımına 1 puan kazandıran Erkan Zengin, İsveç Teknik Direktörü Hamrin’den hem de Zlatan İbrahimovic’den takdir ve övgü dolu sözler kazandı.

Hamrin neden Tobias Hysen yerine Erkan Zengin’i tercih ettiği sorulunca : “Ayak bilekleri çok yumuşak ve topu istediği gibi saklayabiliyor. Ayrıca çok çalışkan, maç boyunca koşuyor. Zlatan İbrahimoviç’i yanlız bırakmadı. Defansa da yardımcı oldu.şeklinde yanıt verdi. Zlatan İbrahimovic ise Erkan içinErkan inanılmaz muhteşem bir insan. Fantastik bir gol attı. Bizim için çok önemli. Sakin, olumlu bir futbol oynuyor. Topu oldukça iyi saklıyor. 50. kez milli oldu ve artık rolünde kendisini daha rahat hissediyor.” şeklinde açıklamasına devam etti. Erkan, Ibrahimovic ve Hamrin’in sözlerine ve destekleri için  teşekkür ettiğini belirtti. Erkan attığı golün planının maçtan önce yapıldığını belirterek, “Takım olarak iyi bir futbol ortaya koyduk. Böyle büyük maçlarda iyi oynayabileceğimi gösterdim. Zlatan maç öncesinde bana, o topu aldığında ne yapmam gerektiğini söyledi. O topu aldı, ben de pozisyonumu aldım ve golü attım. Attığım gol için ona teşekkür ediyorum” dedi.

Expressen gazetesine yaptığı açıklamada, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin kendisi ile ilgilendiğini belirten Erkan, bu iki büyük kulüpten birine gidebilmesi için önce kulübü Eskişehirspor ile anlaşılması gerektiğini belirtti.

Maçtan önce Hysen yerine Erkan’ı ilk onbirde sahaya sürmesi İsveç taraftarını şaşırtmış olsa da Hamrin yaptığı seçim ile doğru bir karar verdiğini taraftara göstermiş oldu. Erkan’ın sergilediği performansın üstüne bir de gol atması hem Erkan’a hem de Hamrin’e taraftarın gözünde puan kazandırmış oldu.

Maçta heyecanlanıp heyecanlanmadığı sorulan Erkan, maçtan dolayı değil beraber büyüdüğü Zlatan Ibrahimovic ile oynamaktan heyecan duyduğunu belirtti ve Rusya maçının daha güzel geçeceğini söyledi.


[post-views]