DK 2014 | Şili - Avustralya | Yıldız isim forma giyebilecek mi ? - TAHMİN 102 - TAHMİN 102

DK 2014 | Şili – Avustralya | Yıldız isim forma giyebilecek mi ?

Haziran 13th, 2014

Dünya Kupası’nda Şili ile Avustralya karşı karşıya geliyor. 39 bin kişi kapasiteli Arena Pantanal’de oynanacak olan karşılaşmayı Fildişi Sahili’nden Noumandiez Doue yönetecek. Mücadele TSI 01.00′de başlayacak.

98′den bu yana ilk defa katıldığı Güney Afrika’da gruptan çıkıp Brezilya’ya elenen Şili’de takımın yıldızı Arturo Vidal’in durumu merak ediliyor.Vidal,sakatlığını atlattı ve takımla birlikte çalışmalara başladı. Dünya Kupası öncesi kampında Matias Fernandez ve Hernandez’i sakatlık nedeniyle kaybeden Şili bu konuda temkinli davranıyor ve Sampaoli,Vidal kendini iyi hissetmezse riske etmeyeceklerini açıkladı.Juventus’lu yıldız isim için son karar maç saatinde verilecek. Sampaoli’nin maça 4-3-1-2 dizilişi ile başlaması ve hücum hattında Vargas-Alexis ikilisine görev vermesi bekleniyor.

Turnuva öncesinde oynadığı son 3 hazırlık maçında galibiyet alamayan ve Brezilya’ya formsuz gelen Avustralya’da ise orta saha hattının tecrübeli ismi Mark Bresciano’nun sakatlığı bulunuyordu ancak 34 yaşındaki Bresciano,ağrıları olmasına rağmen forma giyebilecek durumda olduğunu açıkladı. Avustralya’da başka bir eksik veya cezalı isim bulunmuyor.Postecoglou’nun maça 4-2-3-1 ile başlaması ve forvette Tim Cahill’e görev vermesi bekleniyor.

Önemli Bilgiler ;

- Avustralya,Dünya Kupası tarihi boyunca 10 maça çıktı ve sadece 1974 yılındaki Şili maçında kalesini gole kapatabildi.Geriye kalan 9 maçta ise kalesinde 17 gol gördü.

-Avustralya’nın son 8 Dünya Kupası maçında tam 7 kırmızı kart çıktı.(4 Avustralya/3 rakipler)

-Şili,74 Dünya Kupası’nda üçüncü olduktan sonra 17 Dünya Kupası maçına çıktı ancak sadece 2 galibiyet alabildi.(6B/9M)

Nuri Eren Ergül/TAHMİN102


[post-views]