DK 2014 | Meksika - Kamerun - TAHMİN 102 - TAHMİN 102

DK 2014 | Meksika – Kamerun

Haziran 13th, 2014

Dünya Kupası A Grubu’nda Meksika ile Kamerun karşı karşıya geliyor. Dün gece Brezilya’nın Hırvatistan’ı 3-1 mağlup etmesiyle birlikte ikinci sıra için avantajı elde etmek isteyen iki ekip TSI 19.00′da Arena das Dunas’ta karşılaşacak. Maçı Kolombiya’lı hakem Wilmar Roldan yönetecek.

Dünya Kupası öncesinde sakatlık haberleri ile sarsılan,orta saha hattından Montes ve Medina’yı kadrodan çıkartmak zorunda kalan Meksika’da diğer isimlerden iyi haberler gelmiş durumda. 34 kez milli formayı giymiş kaleci Corona ve 122 kez milli olmuş tecrübeli kaptan Marquez,sakatlıklarını atlattılar ve bugün forma giyebilecek duruma geldiler. Meksika’da herhangi bir sakat veya cezalı oyuncu bulunmuyor. Son 4 senedeki 4. Meksika antrenörü olan Herrera’nın maça 5-3-2 taktiği ile başlaması bekleniyor.

94 ve 2002 Dünya Kupalarında olduğu gibi bu senede prim problemleri ile gündeme gelen Kamerun’da prim krizi çözüldü ve oyuncular rötarlı bir şekilde de olsa Brezilya’ya ulaştı. Kamerun’da Makedonya maçında sakatlanan Pierre Webo’nun durumu ciddi değil ve forma giyebilecek durumda.Kamerun’da herhangi bir sakat veya cezalı oyuncu bulunmuyor. Volker Finke’nin maça 4-4-2 dizilişinde başlaması bekleniyor.

Önemli Bilgiler ;

-Meksika,Dünya Kupası tarihi boyunca Afrika takımlarına karşı galibiyet alamadı.(1M-2B)

-Kamerun’un Dünya Kupası’nda attığı son 4 golde Samuel Eto’o’nun direkt katkısı var.(3 gol/1 asist)

Nuri Eren Ergül/TAHMİN102


[post-views]