DK 2014 | İsviçre - Ekvador - TAHMİN 102 - TAHMİN 102

DK 2014 | İsviçre – Ekvador

Haziran 15th, 2014

Dünya Kupası E grubunda perdeyi İsviçre ve Ekvador açıyor. TSI 19.00′da 68.000 kişi kapasiteli Estadio Nacional’de karşı karşıya gelecek olan iki takımın mücadelesini Özbekistan futbol federasyonundan Ravşan İrmatov yönetecek.

Arka arkaya 3. Dünya Kupasına katılacak olan ve Hitzfeld döneminde daha güven veren bir takım haline gelen İsviçre’de takım kadrosu ağırlıkla Almanya ve İtalya liginde oynayan oyunculardan oluşuyor.Takımda 12 oyuncu Bundesliga’da 5 oyuncu ise Serie A’da forma giyiyor. Ekvador maçı öncesinde İsviçre’de herhangi bir sakat veya cezalı isim bulunmazken,Hitzfeld’in bu turnuvadan sonra görevi bırakacağını eklemekte fayda var.

Güney Amerika elemlerinde,kendi evinde oynadığı maçların etkisiyle Dünya Kupası bileti alan ve 2006′dan sonra tekrar gruptan çıkma başarısını göstermek isteyen Ekvador’da ise tecrübeli orta saha Castillo’nun sakatlanması ve kadrodan çıkartılması moralleri bozdu. Yine orta saha hattından Dinamo Moskova’lı Noboa,İngiltere ile yapılan hazırlık mücadelesinde sakatlanmıştı ve zorlu maç öncesinde durumu belirsiz.Maç öncesinde yapılacak son kontrollerde durumuna karar verilecek.Ekvador’da başka bir eksik bulunmuyor.

Önemli Bilgiler ;

- İsviçre,Dünya Kupası’nda oynadığı son 7 maçta sadece 1 gol yedi.

-Ekvador,Dünya Kupası tarihinde gol yemediği 3 maçı da kazanırken,gol yediği 4 maçın tamamını kaybetti.

Nuri Eren Ergül/TAHMİN102


[post-views]