David Silva 5 Yıl Daha City’de - TAHMİN 102 - TAHMİN 102

David Silva 5 Yıl Daha City’de

Ağustos 12th, 2014

Barclays Premier Ligi şampiyonu ile 5 yıllık anlaşma imzalayan Silva böylece anlaşmasını 2019 yılına kadar uzatmış oldu. Valancia’dan 2010 yılında İngiliz takımına transfer olan Silva anlaşması bittiğinde 33 yaşında olacak.

mcfc.co.uk sitesine yaptığı açıklamada: “Dört yıl önce kulübe katıldığım günden beri kendimi ikinci evimdeymişim gibi hissediyorum. Sahada ve saha dışında, hem profesyonel olarak hem de kişisel olarak, kendimi memnun ve başarılı hissediyorum. Bu yüzden, neden kulüpte kalmaya ve bu harika takımla daha fazla kupa kazanmaya devam etmeyeyim? Geçen dört yılda takımla beraber bir çok başarı sağladık ve City’i İngiltere’de büyük güç sahibi bir takım haline getirdik. Şimdi soyunma odasında etrafıma baktığımda, dünyanın en büyük takımlarından biri olmamak için bir neden göremiyorum. Beni hep destekleyen inanılmaz taraftarları olan Manchester City’de kalmak ve anlaşmamı uzatmaya karar vermek benim için çok basit bir karar oldu.” şeklindeki açıklaması da futbolcunun takımda ne kadar mutlu olduğunu gösteriyor.

Silva zorlu geçen Mart 2014’te ayın oyuncusu seçilmiş ve performansı ile takımına büyük katkı sağlamıştı. United’ı yendikleri 3-0’lık karşılaşmadaki rolü ve 10 kişi kaldıkları Hull City maçında attığı etkileyici gol bu zorlu ayın ve sezonun unutulmazları arasına girmesini sağlamıştı.

David Silva ile anlaşmasını uzatan Machester City, Aleksandar Kolarov ve Samir Nasiri’den sonra bu yaz üçüncü uzun süreli anlaşmasını da yapmış oldu.


[post-views]