AC Milan’a Yeni Kaleci - TAHMİN 102 - TAHMİN 102

AC Milan’a Yeni Kaleci

Ağustos 10th, 2014

Diego Lopez, Ac Milan ile anlaşmaya vararak takıma katılmak için yola çıktı. Milan’in resmi televizyon kanalının Twitter hesabından yapılan açıklama ile kaleciye hoşgeldin mesajı yollayan kulüp, aynı zamanda kulübün CEO’su ve Başkan Yardımcısı olan Adriano Galliani ile de taraftarlara açıklama yaptı. Ardriano Galliani: “Diego Lopez’in Milan’a transferi yüzde 99 oranında tamamlanmış bulunmakta.” dedi. Pazartesi günü sağlık kontrolüne girmesi beklenen 32 yaşında ki kaleci ile Milan formasını giymesi için yıllık 2.5 milyon Euroluk, dört yıllık anlaşma imzalanacak.
Liverpool ve Napoli tarafından da transfer listesine alınan kaleci, Real Madrid’e 2012-13 sezonunun ortasında Jose Mourinho tarafından İker Casillas’ın sakatlığı üzerine Sevilla’dan transfer edilmişti. Daha sonra Casillas’ın iyileşmesine rağmen kalede ki yerini kaptırmayan Lopez geçen sezon da kalede ki sorumluluğu Casillas ile paylaşmaya devam etmişti. Monaco’dan gelen teklifi reddedip Real Madrid’te ki yeri için savaşmaya devam eden kaleci bu yaz Levante’den gelen Costa Rica’nın yıldızı Keylor Navas’ın takıma katılması ile takımdan ayrılmak zorunda kaldı.
Madrid’in genç alt yapısından yetişen Lopez 2007 yılında Villarreal’e katılmış, bir yıl sonra “en iyi kaleci” ünvanını almıştı. 2012’de Sevilla’ya transfer olan Lopez sezon ortasında Real Madrid’e geri dönmüştü.


[post-views]