Güney Amerika'da Önemli Maçlar - TAHMİN 102 - TAHMİN 102

Güney Amerika’da Önemli Maçlar

Mart 28th, 2017

EKVADOR-PARAGUAY

Arjantin ve Kolombiya’nın galibiyetleri sonrasında 5.sıraya gerileyen Ekvador, topladığı 20 puanın 13’ünü yüksek rakım avantajına sahip olduğu Quito’da aldı. Noboa ile Bolanos kart cezalı olduklarından yoklar. Ekvador’da Brezilya maçı öncesinde de 10 futbolcu sarı kart sınırında yer alıyor. James Rodriguez’in penaltısıyla Bolivya’yı güçlükle mağlup edebilen Kolombiya, savunmada neredeyse hiç pozisyon vermedi. Maç yüksek rakımda ama Kolombiya, son 6 maçın 5’inde rakibini devirdi. Muriel ve Borja’nın sakat. Pekerman, kalabalık orta saha anlayışı ile burada önceliğini defansa verecek.İki ekipte ilk yarıda risk almayabilir. Devre beraberliği denenir.

ŞİLİ – VENEZUELA

Şili, Arjantin deplasmanında 1-0’lık skorla kaybederken, ilk 5 hattının dışına çıktı. Kalan 5 maçlık fikstürleri zorlu ama Santiago’da 2015’te Copa America’yı getiren performansa yakın bir seviyede olmalarına güveniyorlar. Vidal’in cezasını tamamlayıp, dönmesinin ardından hücumda kolay çoğalabilen bir Şili izleyeceğiz. Şili savunmasının zaafları ve üzerindeki baskıyı hesaba katarsak stresten uzak oynayacak Venezuela’nın da kor bulması sürpriz olmaz. Açık futbol anlayışı gollü bir 90 dakika izlettirir.

BOLİVYA-ARJANTİN

Dünya Kupası elemelerindeki son 53 deplasman maçında da kazanamayan Bolivya, sahasında ise yüksek rakım avantajıyla grupta 6 maçta 7 puan topladı. Böylece Lüksemburg’a ait en kötü deplasman rekorunu egale etmiş oldular ama Arjantin’e karşı da 2005’ten beri evlerinde yenilgileri bulunmuyor. Laz Paz’daki maç öncesinde tüm biletler tükendi, eksikleri yok Şili’yi penaltı golüyle geçen Arjantin’de Messi Dünya Kupası elemeleri tarihinde 18.golünü atarak, bu alanda 19’ar gollü Crespo ve Suarez’in ardından 3.sıraya yerleşti. Mascherano, Otamendi, Biglia, Higuain cezalı, Mas sakat. İyileşen Dybala ve Pratto oynayabilecek.Caruzzo, Marcone ile Alario eksikler sonrasında kadroya yeni eklenen isimler oldular. Bugün FIFA, Messi’ye 4 maç ceza verdi ve Messi elemelerdeki tüm maçları kaçırmış olacak. Arjantin’de çok eksik var, Bolivya gol bulursa sürpriz olmaz. Karşılıklı gol denenebilir.


[post-views]