Dünya Kupası Asya Elemeleri - TAHMİN 102 - TAHMİN 102

Dünya Kupası Asya Elemeleri

Mart 28th, 2017

AVUSTRALYA – BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ
Avustralya, deplasmanda aldığı 1-1 Irak beraberliği ile grubun ilk 2 sırasında yer alma yolunda büyük bir darbe aldı. Son 4 maçında da beraberlikle sahadan ayrılan Avustralya’nın bu maçta tek hedefi 3 puan olacak. Deplasmandaki ilk maçı 1-0 kazanan ve evinde daha iyi oynayan Avustralya’nın bu maçı kazanmasını bekliyorum. Elemelere deplasmanda aldıkları süpriz 2-1 Japonya galibiyetiyle başlayan ancak sonraki 2 deplasman maçlarını kaybeden BAE’nin bu maçta işinin zor olduğunu düşünüyorum.

JAPONYA – TAYLAND (H:2)
Japonya oldukça formda ve son maçta deplasmanda BAE’ni 2-0 yenerek S.Arabistan ile grup liderliği yarışına devam ediyor. Çok güçlü bir kadroya sahipler. Tayland ise grubun Irak’la birlikte zayıf halkalarından. Son maçta evlerinde S.Arabistan’a 3-0 yenildiler ve 1 puanla son sıradalar. Daha önce Japonya ile 4 maç oynadılar ve hepsini de Japonya kazandı. Seyircisi önünde Japonya’nın farklı kazanmasını bekliyorum.

SUUDİ ARABİSTAN- IRAK
Şu anda gol farkı ve 13 puanla grup lideri olan S.Arabistan için puan kaybına kesinlikle tahammülün olmadığı bir maç. Rakip grupta Tayland galibiyeti ve son süpriz Avustralya beraberliği ile 4 puanı bulunan Irak. Japonya deplasmanında da son saniye golü ile 2-1 yenilmişlerdi. Ev sahibi S.Arabistan’ın zor da olsa kazanacağını düşünüyorum.

GÜNEY KORE – SURİYE
G.Kore, İran’ın arkasında 10 puanla grup ikincisi konumunda. Ancak 9 puanlı Özbekistan ve 8 puanlı Suriye yakın takiplerini devam ettiriyorlar. G.Kore Suriye ile saha önce 4 kez karşılaştı, bu maçlarda 2 galibiyet 2 beraberliği bulunuyor. Suriye’deki ilk maç 0-0 bitmişti. Son maçta deplasmanda Çin’e 1-0 kaybettiler. Evlerindeki son 5 maçın ise tamamını kazandılar. Saha ve seyirci avantajı ile Suriye’yi en az 2 farklı yeneceklerini düşünüyorum.


[post-views]