DK 2014 | İtalya – Kosta Rika
image

Dünya Kupası D grubunda ilk maçlarını kazanan İtalya ve Kosta Rika karşı karşıya geliyor. Maçı Şili’li hakem Enrique Osses yönetecek. 46.000 kişilik Arena Pernambuco,mücadeleye ev sahipliği yapacak.

İlk maçında İngiltere karşısında 2-1 kazanan ve liderlik yolunda büyük avantaj elde eden İtalya’da o gün takımın as kalecisi Buffon sakatlığı nedeniyle forma giyememişti.Tecrübeli kalecinin son durumu hakkında Prandelli ; ” 3 gün çok iyi seviyede antrenman yaptı,eğer ağrıları geçerse forma giyecek.” şeklinde açıklama yaptı. Aynı zamanda İtalya’da De Sciglio,Barzagli ve De Rossi’nin sakatlıklarını atlattıklarının altını çizelim. Buffon’un durumu haricinde İtalya tam kadro.

İlk maçında Uruguay’ı 3-1 mağlup ederek belki de açılış maçlarının en büyük sürprizine imza atan Kosta Rika’da aynı Uruguay maçında olduğu gibi,İtalya maçında tam kadro olarak sahada olacak.Kosta Rika,Meksika ve Amerika’nın ardından,tarihte Dünya Kupası’nda arka arkaya galibiyet almayı başaran 3. Kuzey Amerika takımı olmak istiyor.

Önemli Bilgiler ;

– Kosta Rika,Dünya Kupası’nda Avrupa takımlarıyla oynadığı son 6 maçın tamamında gol atmayı başardı.

– İtalya,bu maçı kazanırsa 3 Dünya Kupası aradan sonra gruplardaki 2. maçını kazanmış olacak.(Son 3 DK’da 2B/1M)

Nuri Eren Ergül/TAHMİN102

Comments

comments

20 Haziran 2014
Diğer Haberler